top of page

Kuo Speakly tokia ypatinga?

Updated: Jan 29, 2021Speakly išsiskiria kalbų mokymosi programėlių tarpe, kadangi čia naudojama unikali metodologija, sukurta dviejų poliglotų - Ott Ojamets ir Ingel Keskpaik - kurie yra ir Speakly įkūrėjai.


Tiek Ott, tiek Ingel kalba atitinkamai 7 ir 8 kalbomis. Jie pradėjo kurti Speakly 2018 m., padedami talentingų programuotojų ir kalbų specialistų komandos.


Tačiau Speakly idėja kilo daugiau anksčiau. Viskas paremta originalia metodologija, kurią Ott išleido 2012 m. Daugiau apie Speakly pradžią gali paskaityti čia.


Kaip veikia unikalioji Speakly metodologija?


Tai gana nesudėtinga, kadangi visą Speakly metodologiją galima trumpai nusakyti vienu sakiniu - norint mokytis greičiau ir pasiekti geresnių rezultatų, reikia mokytis pačius svarbiausius dalykus pagal jų svarbumo eiliškumą.


Juk logiška, ar ne? 👌


Pateiksime pavyzdį. Įsivaizduok, jog paimtume visus pokalbius, per pastaruosius 10 metų vykusius Paryžiuje, suvestume juos į kompiuterį ir leistume jam išanalizuoti, kurie žodžiai bei sakiniai yra aktualiausi prancūzų kalboje, pagal tai, ką žmonės iš tikrųjų vartoja kalbėdami kasdien.


Sukūrę atitinkamą sąrašą pagal šiuos žodžius ir sakinius žinosime, nuo ko pradėti mokytis, kad mokymosi procesas vyktų kuo sklandžiau. Esame tikri, kad kiekvienas naujai išmoktas žodis prideda daugiau sklandumo kalbėjimo įgūdžiams. 😉5 metai tyrimų


Būtent tai ir atlikome Speakly, tačiau greta gausybės informacijos analizavimo taip pat per pastaruosius 5 metus ištyrėme daugiau nei 3500 žmonių kalbėjimo būdą ir pokalbių turinį.


Tai davė puikius rezultatus, kadangi sugebėjome surinkti be galo daug vertingos informacijos, kurios dėka praktiškai galime garantuoti, kad jeigu nuo nulio pradėsi mokytis kalbą su Speakly, tvirtą kalbėjimo lygį pasieksi už kelių mėnesių - vidutiniškai 3,5. Visa tai yra kruopštaus mokslinio proceso rezultatas.


Iš kur mes taip gerai žinome, kurie žodžiai ir frazės tikrai yra naudingi? 😎


Kalbant paprastai, mūsų tyrimai parodė, kad jeigu išmoksti 4000 aktualiausių kalbos žodžių, gebėsi susitvarkyti su praktiškai bet kuria gyvenimiška situacija.


Keičiame požiūrį į kalbų mokymąsiTai gali nuskambėti kiek keistai, tačiau spėjame, kad kalbos išmokimas tau visada atrodė toks neaprėpiamas, kad užtruks kelis metus, kol ją išmoksi. Vis tik pažvelgus į atitinkamus duomenis matome kitokį vaizdą.


Štai ką atskleidė mūsų tyrimai:


  • Išmokęs 300 svarbiausių užsienio kalbos žodžių būsi įvaldęs apie 42% bet kurios gyvenimiškos situacijos;

  • Išmokęs 1200 žodžių pakelsi šį skaičių iki 72%;

  • O jau mokant 4000 svarbiausių užsienio kalbos žodžių galėsi susidoroti su bet kuria situacija. 🚀


Nebūtina mokėti galybės žodžių, kad kalbėtum užsienio kalba


Kai pažvelgi į kalbą iš šios perspektyvos, pamatai, kad išmokti nėra taip sunku ir kad naujai kalbai įvaldyti nereikia kelių metų.


“O kaip visi kiti žodžiai?” - turbūt paklausi. Atsakymas paprastas - jeigu jau išmoksti 4000 pačių dažniausių kalbos žodžių, naujų žodžių mokymasis efektyviausiai vyksta bendraujant su žmonėmis bei išmokstant juos iš konteksto. Norint daugiau sužinoti apie tai, kodėl Speakly moko būtent 4000 užsienio kalbos žodžių ir ne daugiau, paskaityk šiame įraše.


Visa tai labai skiriasi nuo tradicinių mokymosi metodų ir kitų kalbų mokymosi programėlių, kurios moko žodžių ir sakinių pagal temas, o tai reiškia, kad norimus rezultatus pasieksi lėčiau.


Taigi, pagrindinis Speakly tikslas yra išmokyti pačius aktualiausius užsienio kalbos žodžius bei sakinius pagal jų eiliškumą. Tačiau ne vien tai suteikia Speakly unikalumo. ☝️


Kalbų mokymasis holistiniu būdu


Kartu Speakly moko kalbų holistiškai - taip, kaip mes mokėmės savo gimtosios kalbos - pagal esamą kontekstą ir natūraliai. Todėl labai greitai, jau pačioje kursų pradžioje, pamatysi, kad Speakly moko visko - žodyno, rašymo, suvokimo, kalbėjimo - tuo pat metu.


Visą mokymosi kelionę kuruoja Speakly algoritmai, kurie iškart analizuoja tavo veiksmus tau besimokant ir pakreipia mokymosi eigą taip, kad atitiktų tavo mokymosi stilių ir įsiminimo būdą.


Apibendrinant


Speakly yra unikalus atvejis kalbų mokymosi pasaulyje, kadangi naudoja originalią metodologiją, paremtą atitinkamais tyrimais. Tai galima įvardyti Pareto principu (80/20 taisykle) kalbų mokymuisi. Šis metodas užtikrina, kad neteks mokytis nereikalingų dalykų, o kiekviena minutė su Speakly bus investuota į mokymąsi, atnešantį realių rezultatų. 🤘122 views0 comments

コメント


bottom of page