top of page

Kuidas muuta tegusõnade õppimine PALJU lihtsamaks?

Updated: Jan 28, 2021Tegusõnad on keele ülioluline osa, kuid tavaliselt ei meeldi meist kellelegi neid õppida, sest me mäletame, kui hirmus kogemus oli nende õppimine koolitunnis. See tunne oli midagi sellist:Kuid see kõik ei pea üldse nii keeruline olema!


Kuidas muuta tegusõnade õppimist lihtsamaks


Nüüdseks sa ilmselt tead, et Speakly kasutab võõrkeelte õpetamiseks unikaalset metodoloogiat, mis õpetab sõnu ja lauseid nende statistilise tähtsuse järjekorras. Ja tänu sellele õpetab Speakly sulle keele selgeks 4-5x kiiremini, kui traditsioonilised õppemeetodid. Loe seda blogipostitust, et Speakly meetodi kohta lähemalt teada saada. 🚀


Lihtsalt kokku võttes õpetab Speakly võõrkeelt niivõrd kiiresti, sest sa ei raiska aega nende sõnade ja lausete õppimisele, mida sul päris elu vestlustes tegelikult vaja ei lähe.


Sama lugu on ka tegusõnadega. Reaalsus on see, et koolis õpetati sulle tegelikult väga palju võõrkeelseid tegusõnu ja tegusõnavorme, mida päris elus suhtlemiseks absoluutselt vaja ei lähe. 🤯Meie aastaid kestnud uuringud tuhandete keeleõppijatega näitavad selgelt, et võõrkeele rääkimiseks heal tasemel on sul tegelikult vaja ainult väikest osa kõigist tegusõnadest ja nende erinevatest vormidest. 👌


Ja mis on siis see väike osa?


Meie uuringud näitavad, et kui tead võõrkeeles umbes 50 kuni 60 enimkasutatavat tegusõna, siis saad pea igas ette juhtuvas elulises olukorras kenasti hakkama. Hea uudis siin on see, et Speakly õpetabki sulle selgeks just need kõige olulisemad tegusõnad! 😎Keskendu ainult olulistele tegusõnavormideleNagu sa ilmselt tead, siis tavapärane tegusõnatabel on niivõrd suur ja keerukas, et sinna võib sisse ära kaduda. AGA nagu ma eelnevalt mainisin, siis tegelikult ei ole sul kõiki neid vorme sugugi tarvis. Reaalselt on sul vaja hästi suhtlemiseks ainult neid tegusõnavorme:


➡️ Kõige enam kasutatav oleviku aeg,

➡️ Kõige enam kasutatav mineviku aeg,

➡️ Kõige enam kasutatav tuleviku aeg,

➡️ Veel üks ajavorm (näiteks tingiv kõneviis, kui soovid võõrkeelt rääkides eriti peene mulje jätta!) 🤓


Seepärast soovitame me Speaklys alati keskenduda kolmele või neljale kõige olulisemale ajavormile. Kui sa neid kõige tähtsamaid ajavorme kasutada oskad, siis tegelikult muutuvad ülejäänud ajavormid sulle kasutuks ning sa ei peagi neid õppima. Just see on põhjus MIKS Speakly tegusõnatabelites on ainult väike osa kõigist tegusõna ajavormidest.


Tegusõnade efektiivseks õppimiseks tee niiKui Speakly sulle mõnda tegusõna õpetab, siis tee nii:


1️⃣ Ava grammatika sektsioon (selleks vajuta väikest raamatu kujulist ikooni õppeala all) ja mine "Tabelid" osasse.


2️⃣ Leia tegusõna tabelist üles see tegusõna vorm, mida Speakly sulle parasjagu õpetab. Vaata mis on selle tegusõna ajavorm ning jäta see endale meelde.


3️⃣ Nüüd leia seesama tegusõna üles teistes olulistes aegades. Näiteks, kui õpid parasjagu tegusõna "Meie oleme" prantsuse keeles (mis on Nous sommes), siis leia samas ("meie") vormis tegusõna üles ja minevikus (Nous avons été) ja tulevikus (Nous serons).


4️⃣ Võta hetk selleks, et kõik need kolm vormi meelde jätta. Kui tunned, et see on vajalik, siis kirjuta need kolm vormi ka üles ja loo enda jaoks mingit sorti tabel, mis sul neid meelde aitab jätta.


5️⃣ Kuigi nüüd tunduks loogiline, et õpid selgeks ka kõik teised selle tegusõna vormid, siis ära kindlasti seda tee. See oleks sinu aju jaoks liialt palju infot korraga. Nii et kui oled need kolm vormi selgeks õppinud ja üles kirjutanud, siis jätka õppimist Speakly õppealal.


Kui seda teed, siis võid olla kindel, et annad endale kõik vajaliku selleks, et päris elu vestlusteks ette valmistuda. Mõtle sellele: nüüd tead sa kolme ÜLIOLULIST vormi, mida päris vestlustes kasutada: me oleme, me olime, me hakkame olema. 😉


Mõnusat õppimist!


556 views0 comments

Comments


bottom of page