top of page

DAUG paprastesnis būdas išmokti veiksmažodžius

Updated: Jan 29, 2021Veiksmažodžiai yra svarbi kalbos dalis. Dažniausiai žmonės nemėgsta juos mokytis, nes visi puikiai prisimename, kaip sunku buvo išmokti visas jų formas ir laikus ruošiant namų darbus. Nuotaika buvo daugmaž tokia:Bet neturi taip būti!


Kaip supaprastinti veiksmažodžių mokymąsi


Turbūt jau žinai, jog Speakly moko kalbų pasitelkiant unikalų metodą - teikiant pirmenybę statistiškai aktualiausiems žodžiams. Palyginus su tradiciniais mokymosi metodais, šis atneša 4-5 kartus greitesnius rezultatus. Perskaityk šį įrašą, jei nori sužinoti daugiau. 🚀


Pagrinde Speakly metodas padeda taip greitai išmokti kalbą todėl, nes tau nereikia eikvoti laiko mokantis to, ko tau neprireiks kasdieniuose pokalbiuose.


Taip pat ir su veiksmažodžiais. Mokykloje teko mokytis daug veiksmažodžių ir jų laikų, kurių dažnai neprireiks. 🤯Remiantis mūsų ilgamečiais tyrimais bei tūkstančių studentų duomenimis, galime teigti, kad norint išmokti kalbėti užsienio kalba, realiai reikia tik nedidelės dalies veiksmažodžių bei jų laikų.👌


"O kokia ta nedidelė dalis?" turbūt paklausi.


Remiantis mūsų tyrimais, užtenka mokėti apie 50 ar 60 skirtingų veiksmažodžių, kad galėtum užtikrintai kalbėti realiose situacijose. Džiaugiamės galėdami pasidalinti, jog Speakly būtent ir moko pačių svarbiausių veiksmažodžių, kad padėtų anksti įgyti pasitikėjimo savimi įvairiose situacijose! 😎Telk dėmesį tik į pačius svarbiausius veiksmažodžio laikusKaip jau žinai, įprasta veiksmažodžių asmenavimo lentelė turi daug skirtingų formų ir laikų, tarp kurių lengva pasiklysti. BET, kaip ir minėjau anksčiau, nebūtina mokėti visų šių formų ir laikų. Iš tikrųjų užtenka kelių pačių svarbiausių:


➡️ dažniausiai vartojamo esamojo laiko,

➡️ dažniausiai vartojamo būtojo laiko,

➡️ dažniausiai vartojamo būsimojo laiko,

➡️ dar vieno laiko arba nuosakos (pavyzdžiui, tariamosios nuosakos, jeigu nori, kad tavo sakiniai skambėtų sąmojingiau, išraiškingiau). 🤓


Todėl visada rekomenduojame lavinti šiuos tris ar keturis laikus (arba nuosakas), kai mokaisi su Speakly. Jeigu moki juos vartoti, visi kiti laikai tavo kalbos vartojimui tampa nebe tokie svarbūs. Būtent TODĖL Speakly gramatikos lentelėse rasi tik nedidelę dalį laikų - tam, kad veiksmažodžius išmokti būtų lengviau.


Užduotis veiksmažodžių lavinimui su SpeaklyKai mokaisi žodžius ir sakinius su Speakly, pasinaudok šiuo patarimu.


1️⃣ Atsidaryk gramatikos skyrių (paspausk knygos piktogramėlę mokymosi erdvėje) ir naršyk gramatikos lenteles.


2️⃣ Susirask veiksmažodžio formą, kurią dabar mokaisi. Pabandyk atpažinti, kuris tai laikas ir stenkis jį įsiminti.


3️⃣ Dabar surask tą pačią formą kituose laikuose, kuriuos mokaisi. Pavyzdžiui, jeigu mokaisi prancūzų kalbos esamojo laiko formą mes esame (nous sommes), surask tą patį asmenį (pvz., pirmojo asmens daugiskaitą, mes) būtajame ir būsimajame laikuose: mes buvome (nous avons été) ir mes būsime (nous serons).


4️⃣ Skirk kelias minutes tam, kad šias formas įsimintum. Jeigu padės, užsirašyk į sąsiuvinį arba sudaryk lentelę pats / pati.


5️⃣ Tuo metu gali atrodyti logiška įsiminti ir visas kitas formas, tačiau mes rekomenduojame to nedaryti. Per daug informacijos vienu metu, todėl visko neįsiminsi. Taigi, suradus šias tris formas tęsk savo kursus Speakly mokymosi erdvėje.


Jeigu visa tai įvykdysi, galėsi jaustis užtikrintai, jog suteiki sau viską, ko reikia, norint išmokti konkretų veiksmažodį vartoti kasdien. Tik pagalvok. Jau moki tris veiksmažodžio formas, kurios yra ESMINĖS gyvenimiškuose pokalbiuose: mes esame, mes buvome ir mes būsime. 😉


Smagių kursų!


350 views0 comments

Yorumlar


bottom of page