top of page

Co sprawia, że Speakly jest tak wyjątkowe?Speakly jest wyjątkową aplikacją w świecie nauczania języków obcych, ponieważ używa unikalnej metody, którą stworzyli dwoje poliglotów - Ott Ojamets i Ingel Keskpaik, założyciele Speakly.


Ott mówi w siedmiu, a Ingel w ośmiu językach. Zaczęli oni tworzyć Speakly w 2018 roku wraz z zespołem utalentowanych deweloperów i lingwistów.


Jednak sama metoda Speakly powstała o wiele wcześniej. Jest w całości oparta na oryginalnej metodzie nauki, którą Ott opublikował w 2012. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak powstało Speakly, zobacz ten blog.


Jak więc działa wyjątkowa metoda Speakly?


Właściwie, jest ona bardzo prosta. Metoda Speakly sprowadza się do bardzo prostej idei - aby szybciej osiągnąć rezultaty w nauce, musisz uczyć się najbardziej istotnych tematów, zaczynając od najważniejszych z nich.


Brzmi logicznie, prawda? 👌


Użyjmy przykładu. Wyobraź sobie, że zebraliśmy wszystkie rozmowy, wypowiedziane w Paryżu w czasie ostatnich 10 lat, wgraliśmy je na komputer a następnie użyliśmy komendy, aby komputer przeanalizował, jakie słowa i zdania były najistotniejsze w codziennym życiu we Francji.


Po zestawieniu takiej listy wiedzielibyśmy, czego dokładnie się uczyć, aby ulepszyć nasze umiejętności językowe o wiele szybciej niż zwykle. Mielibyśmy też pewność, że każde słowo, którego się uczymy, zwiększa nasze umiejętności mówienia. 😉


Pięć lat badań


To dokładnie to, co robi Speakly. Dodatkowo, oprócz analizowania milionów bajtów danych, przeanalizowaliśmy też wzorce mówienia i rozmowy ponad 3500 osób w ciągu pięciu lat.


W rezultacie zgromadziliśmy ogromne ilości cennych danych i spostrzeżeń, dzięki czemu Speakly odniosło sukces. Możemy praktycznie zagwarantować, że jeśli zaczniesz uczyć się języka od zera ze Speakly, osiągniesz solidny poziom mówienia w ciągu zaledwie kilku miesięcy - średnio w 3,5 miesiąca. Ten sukces jest wynikiem rygorystycznego procesu naukowego.


Skąd mieć pewność, które słowa i zdania są naprawdę przydatne? 😎


Mówiąc krótko i bez skomplikowanej naukowej terminologii, podczas lat naszych badań odkryliśmy, że studiowanie 4000 najbardziej trafnych słów w języku pozwala radzić sobie z niemal każdą sytuacją z życia, jaka może się wydarzyć.


Zmieniamy sposób nauki językówMoże to zabrzmieć dziwnie, ponieważ nauka języka obcego zawsze wydawała się gigantycznym celem, który wymaga lat nauki. Ale jeśli naprawdę spojrzymy na dane naukowe, w rzeczywistości jest odwrotnie.


To, co odkryliśmy w naszych badaniach, było dość zdumiewające.


  • Kiedy znasz już 300 najistotniejszych słów w języku obcym, władasz słownictwem, które jest przydatne w około 42% rozmów w prawdziwym życiu.

  • Kiedy znasz 1200 słów, ten numer wzrasta do 72%.

  • Gdy nauczysz się 4000 najważniejszych słów z danego języka, będziesz posiadał zasób słownictwa dla praktycznie każdej sytuacji. 🚀


Aby mówić w języku obcym, nie musisz znać tak wiele słów, jak Ci się wydaje


Jeśli spojrzysz na język z tej perspektywy, odkryjesz, że nie jest tak trudno się go nauczyć, a jego opanowanie nie musi zajmować lat.


Możesz zapytać: „A co z innymi słowami?”. Odpowiedź jest prosta - jeśli znasz 4000 najważniejszych słów w danym języku, to nauka nowego słownictwa będzie przebiegać najskuteczniej poprzez konwersacje i kontekst. Aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego Speakly uczy dokładnie 4000 słów (a nie więcej), przeczytaj ten wpis na blogu.


To wszystko bardzo różni się od tradycyjnych metod i innych aplikacji do nauki języka które uczą słów i zdań w oparciu o tematy, co zwalnia postęp w nauce.


Tak więc podstawowym celem Speakly jest nauczenie najważniejszych słów i zdań w języku w zależności od ich przydatności. Ale to nie jedyna rzecz, która sprawia, że Speakly jest wyjątkowe. ☝️


Holistyczna nauka języka


W dodatku, Speakly uczy Cię języka holistycznie - tak samo, jak nauczyliśmy się naszych ojczystych języków, czyli naturalnie, z kontekstu. To właśnie dlatego przekonasz się, że od samego początku nauki Speakly będzie uczyć Cię różnych form języka - słownictwa, pisania, słuchania, mówienia i czytania ze zrozumieniem.


Podróż z nami jest wyznaczona poprzez algorytmy Speakly, które obserwują Twoje działania podczas nauki. Dzięki czemu mogą one dostosować proces nauki w taki sposób, aby pasował do Twojego osobistego stylu uczenia się i zapamiętywania.


Podsumowanie


Speakly jest szczególne w świecie nauczania języków obcych, ponieważ używa oryginalnej naukowej metody - można rzec, zasady Pareta (znanej jako zasada 80/20) w nauczaniu języka. Korzystając z tej metody możesz być pewien, że nie będziesz uczyć się niczego zbędnego oraz że każda minuta Twojego czasu, który zainwestujesz w Speakly, przyniesie realne rezultaty. 🤘
1,682 views0 comments

تعليقات


bottom of page