top of page

Jak powstało Speakly?Speakly zostało założone w 2018 roku przez Otta i Ingel, dwóch lingwistów i poliglotów. Zanim jednak to się stało, zdarzyło się jednak wiele innych rzeczy, o których chcemy Ci opowiedzieć.


Historia Speakly sięga ponad 12 lat wstecz, kiedy jeden ze współzałożycieli, Ott Ojamets postanowił złamać kod nauczania języków, aby znaleźć odpowiedź na pytanie - jak uczyć się szybciej, niż przywykliśmy to robić w szkołach i używając tradycyjnych metod?Początek


Po latach badań, nauczania, uczenia się i tłumaczeń z wielu języków, Ott opublikował oryginalną metodę nauki języków o nazwie LIVE-methodology (Metoda LIVE).


Zawiera ona całą zgromadzoną dotychczas wiedzę na temat innowacyjnej nauki języków i zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia do nauki języków w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Dzieje się tak dzięki unikalnej metodzie, która opiera się na potędze analizy statystycznej.


Otwarcie firmy udzielającej korepetycje


Po opublikowaniu metody Ott otworzył firmę zajmującą się udzielaniem korepetycji w celu nauczania języków obcych dla firm i indywidualnych uczniów z różnych krajów. W swojej firmie Ott korzystał z podejść i pomysłów, zawartych w swojej metodzie.


W ciągu 3,5 lat prowadzenia firmy Ott poznał Ingel, która pracowała jako jeden z lektorów i zawsze była najwyżej oceniana przez uczniów, co czyniło ją najlepszym korepetytorem w całym zespole.


Tak więc okazało się, że Ingel będzie idealną osobą w roli współzałożyciela, z którym Ott planował rozpocząć podróż ze Speakly, nie tylko ze względu na swoje ogromne umiejętności językowe (zna więcej języków, niż Ott), ale także ze względu na swoje doświadczenie w tłumaczeniu i nauczaniu.


Lata badań


Tworzenie Speakly było dla Otta i Ingel bardzo naturalne. Po stworzeniu metody LIVE i wieloletnim prowadzeniu firmy w zakresie korepetycji, aplikacja do nauki języków zgromadziła całą wiedzę i badania, które Ott i Ingel wykorzystali w tamtym czasie.


Warto zauważyć, że podczas tych 3,5 lat prowadzenia firmy udzielającej korepetycje Ott, Ingel i członkowie ich zespołu przeanalizowali tysiące prawdziwych uczniów - ich wzorce mówienia, ich rozmowy w prawdziwym życiu itp. Właśnie te badania stały się jedną z podstaw Speakly.
338 views0 comments

Comments


bottom of page