top of page

Pohled do zákulisí SpeaklySpeakly původně založili v roce 2018 dva jazykoví vědci a polygloti Ott a Ingel, kořeny Speakly však sahají mnohem hlouběji, o což bychom se s vámi rádi podělili.


Příběh Speakly začal před více než 12 lety, kdy se náš spoluzakladatel Ott Ojamets rozhodl rozlousknout kód studia jazyků, aby našel tajemství, jak se učit jazyky rychleji, než jsme zvyklí na školách a za použití tradičních metod.Jak to všechno začalo


Po letech výzkumu, výuky, učení a překládání z mnoha různých jazyků vydal Ott v roce 2012 originální metodiku výuky jazyků s názvem LIVE-methodology.


Ta spojuje všechny dosud nashromážděné znalosti inovativního studia jazyků a poskytuje všechny potřebné nástroje k učení jazyků za pouhé měsíce. To je možné díky jedinečné metodě, která se zakládá na silné myšlence statistické analýzy.


Provozování doučovacích služeb


Po zveřejnění metodiky Ott začal provozovat společnost poskytující výuku jazyků, která využívala myšlenky a přístupu jeho metodiky, s cílem nabídnout doučování společnostem a soukromým studentům napříč různými zeměmi.


Během těchto 3,5 let, kdy vedl doučovací agenturu, poznal Ingel - jazykovou lektorku, která se těšila velké oblibě u studentů, což z ní dělalo nejlepší lektorku v celém týmu.


Když si tedy vybíral toho nejlepšího spoluzakladatele, s kterým by začal Speakly, byla Ingel díky svým ohromným jazykovým znalostem dokonalým kandidátem - mluví vlastně ještě více jazyky než Ott - a oplývá zkušenostmi s překlady a výukou.


Léta výzkumu


Celá cesta, která vedla ke Speakly byla pro Ott a Ingel velmi přirozená - od vytvoření LIVE metodiky, přes mnoho let provozování doučovací agentury, až po snahu vytvořit něco výjimečného - aplikaci pro výuku jazyků, která využívá všech znalostí a výzkumu, kterým se Ott a Ingel za ta léta věnovali.


Zajímavé je, že během těch 3,5 let fungování doučovací agentury se svými členy týmu prozkoumali a analyzovali tisíce skutečných studentů - jejich komunikativní vzorce, jejich rozhovory v reálném životě atd. A to byla velká část toho, co je dnes základem Speakly.


Žádné zkratky


Říká se: „Lidé přeceňují, co se dá udělat za rok, a podceňují, co se dá udělat za 5 let“. A skutečně je tomu tak i v případě Speakly - celý proces, který vedl ke zrodu aplikace Speakly, jak ji známe dnes, trval deset let práce.


Tým Speakly je dnes směsicí talentovaných vývojářů, inspirativních jazykových specialistů a partnerských společností, kteří pomohli vytvořit ze Speakly ten nejúčinnější způsob, jak vám poskytnout udržitelné jazykové dovednosti.
65 views0 comments

Comments


bottom of page