top of page

Parim keeleõppestrateegia algtaseme õppijatele
See, kuidas peaksid keeleõppele lähenema sõltub paljuski sellest, millisel tasemel Sa parasjagu oled. Selles artiklis näitan Sulle, mida peaksid tegema, kui oled algtaseme õppija.


Järgnevad soovitused põhinevad aastatepkkustel uuringutel, mille käigus oleme analüüsinud tuhandeid keeleõppijaid, kes Speaklyga õpivad. Nii et tee täpselt nii nagu Sulle soovitame ning saad samuti vaid paari kuuga uues keele suhtlema hakata!☝️


Sinu eesmärgiks on tugeva vundamendi ladumine


Algtaseme õppijana on kogu Sinu eesmärgiks uuele keelele tugeva vundamendi ladumine. Et seda teha, pead silmas pidama väga konkreetseid tegevusi, mis on vaja sinu päevaplaani sisse planeerida.


Need olulised elemendid on:

  • Keele kõige olulisema sõnavara õppimine (prioriteet)

  • Igapäevane kuulamine, et end võõrkeelse keskkonnaga harjutada

  • Õpitud sõnade kordamine

  • Liigse grammatika õppimise vältimine


Arutame need elemendid nüüd üksteise järel läbi, et näeksid, miks sa pead tegema just neid asju ja mitte midagi muud.


Keele kõige olulisema sõnavara õppimineSpeakly on ainus keeleõppeprogramm, mis õpetab Sulle selgeks keele kõige olulisemad sõnad nende tähtsuse järjekorras. See võib keerukalt kõlada, kuid tegelikult on see kõik väga lihtne: Speakly õpetab Sulle just neid sõnu, mida inimesed päriselt vestlemiseks kasutavad ning ei raiska Sinu aega nende sõnade õppimisele, mis niivõrd kasulikud ei ole. 👇


Et paremini aru saada, kuidas see metodoloogia töötab, loe seda blogipostitust.


See võib tulla Sulla üllatusena, et 300 kõige olulisema sõna oskamine annab sulle sõnavara, mis katab kuni 42% mistahes igapäevastest olukordadest. See tähendab, et õppe alguses areneb sinu keeleoskus VÄGA kiiresti. Seepärast on oluline olla püsiv ning õppida iga päev vähemalt viis kuni kümme uut sõna, et hea hooga edasi areneksid. 🚀


Et lugeda lähemalt selle kohta, miks sa peaksid õppima igapäevaselt just viis või kümme sõna (et edukalt õppeharjumus välja kujundada), loe seda blogipostitust.


💥Kokkuvõte: Sea enesele eesmärgiks täita iga päev enda päevane eesmärk - isegi kui see on vaid 5 uut sõna.💥


Sukeldu võõrkeelde läbi igapäevase kuulamiseUuringud on siinkohal üksmeelsed: selleks, et kiirelt võõrkeeles edasi areneda, peab Sul olema igapäevase kuulamise harjumus. Vastasel juhul kiiret arengut ei toimu. Nii et võta iga päev viis kuni kümme minutit selleks, et kuulata ühte Speakly kuulamisharjutustest.


Ei ole tegelikult vahet, kas Sa saad harjutusest aru või mitte. Päriselt ka! Lihtsalt alusta esimesest õppepäevast peale kuulamist, naudi keele kõla ning hakkad harjutusest üha enam aru saama.


Põhjus, miks igapäevane kuulamine on niivõrd tähtis, on tegelikult väga lihtne. Kui Sa ei loo enda elus keskkonda, mis eeldab võõrkeelest arusaamise oskust, siis ei tee sinu mälu ja aju Sinuga koostööd, et neid oskuseid välja kujundada.


Kui tahad lugeda lähemalt selle kohta, kuidas ja miks peaksid sa igapäevase kuulamisega tegelema, siis loe seda blogipostitust.


💥Kokkuvõte: Kui Sa igapäevase kuulamisega ei tegele, siis ei saavuta sa soovitud tulemusi. Nii lihtne see ongi. Nii et alusta kuulamist kohe esimesest õppepäevast ning tee sellest igapäevane harjumus.💥Korda aeg-ajalt õpitud sõnu ja lauseidKuna õpid igapäevaselt viis kuni kümme uut sõna, siis annad oma mälule pidevalt juurde materjali, millega töötada. Nii et võta aeg-ajalt hetk selleks, et Speakly kordamise funktsiooniga sõnu ja lauseid meenutada. 😉


Speakly ei õpeta Sulle vaid sõnu, vaid ka täislauseid ning fraase, mida saad oma elus kohe kasutama hakata. Nii et jäta ka terveid lauseid nii palju meelde, kui suudad.


Samal ajal ära muretse liialt selle pärast, et pead väga tihti kordamisega tegelema - Speakly aitab Sul seda niigi teha. Speakly algoritm töötab kõvasti selle nimel, et jälgida, millised sõnad ja laused on Sinu jaoks keerukamad ning küsib neid uuesti orgaaniliselt õppe käigus. 🚀


💥 Hoolimata sellest, et sõnade kordamine ei ole niivõrd oluline nagu igapäevaselt uute sõnade õppimine ning kuulamine, proovi iga paari päeva tagant mõnikümmend fraasi üle korrata, et olla kindel, et neid kenasti tead.💥


Väldi algtasemel liigset grammatikatSa mõtled ilmselt, et ma kirjutasin selle pealkirja valesti. Mis mõttes peaksid sa grammatikat vältima? Grammatika on ju keele ülioluline osa.


Jah, on küll. Aga mida me aastatepikkuste uuringute tulemusel näeme on see, et õppijad, kes ei "demotiveeri" ennast algtasemel liigse grammatika õppimisega, saavutavad oluliselt paremaid tulemusi.


See võib tulla Sulle üllatusena, kuid tegelikult on see kõik väga loogiline. Me näeme uuringute tulemustest, et inimesed, kes arvavad, et nende õpitav keel on "raske", saavutavad palju halvemaid tulemusi, kui need, kes sellele tähelepanu ei pööra. Ja tõepoolest - grammatikasse sukeldumine võib uues keeles tunduda niivõrd keerukas protsess, et paljud õppijad kaotavad motivatsiooni.


Selles blogipostituses kirjeldan ma täpsemalt seda, kuidas liigne detailsus ning grammatikasse sukeldumine tekitab soovi olla keeles perfektne, mis tegelikult loob erinevaid probleeme.


💥 Kokkuvõte: Kuigi need juhised lähevad vastuollu sellega, mida Sulle koolis õpetati, ära sukeldu keele keerukustesse ning grammatika sügavustesse enne, kui oled juba kesktasemel. Anna endale aega, et keele vundament kõigepealt üles ehitada, sest vastasel juhul kaotad sa õppimiseks vajaliku motivatsiooni.💥

449 views0 comments

Comments


bottom of page