top of page

Kāda ir Speakly radīšanas vēsture?

Updated: Jan 29, 2021Speakly 2018. gadā dibināja divi valodu zinātnieki un poligloti – Otts Ojamets un Ingela Keskpaika. Taču ceļš līdz tā radīšanai ir bijis ļoti garš.


Speakly stāsts sākās pirms vairāk nekā 12 gadiem, kad Otts Ojamets nolēma uzlauzt valodas apguves kodu, lai uzzinātu, kā iemācīties valodas ātrāk nekā tas ir pierasts skolās ar standarta metodēm.


Pirmsākumi


Pēc vairāku gadu ilgiem pētījumiem, valodu pasniegšanas un tulkošanas no dažādām valodām, Otts 2012. gadā publicēja pats savu valodas apguves metodiku ar nosaukumu "LIVE Methodology".


Balstoties uz statistiskās analīzes datiem, šī novatoriskā metodika apvieno labāko no moderniem valodu apmācību risinājumiem un sniedz studentam visu nepieciešamo jaunas svešvalodas apgūšanai tikai dažu mēnešu laikā.Apmācību vadīšana


Pēc savas metodes publicēšanas Otts sāka vadīt valodu apmācību uzņēmumu, kurā viņš izmantoja šīs metodikas idejas. Uzņēmums piedāvāja pasniedzēju vadītas svešvalodu nodarbības uzņēmumiem un individuāliem valodu apguvējiem vairākās valstīs.


Šajā laikā Otts iepazinās ar Ingelu, kas strādāja kā viena no pasniedzējiem. Ingela no valodu apguvējiem vienmēr izpelnījās augstākos vērtējumus, kas padarīja viņu par labāko pasniedzēju visā komandā.


Kad Ottam bija jāizvēlas jauns partneris, ar ko turpināt valodu apmācību ceļu, Ingela bija tam lieliski piemērota ne tikai savu iespaidīgo valodas prasmju dēļ, bet arī pateicoties lielajai tulkošanas un valodu pasniegšanas pieredzei.


Gadiem ilgi pētījumi


Pēc LIVE-metodikas izveides un vairāku gadu valodu apmācību uzņēmuma vadīšanas, bija nepieciešams radīt ko tādu, kurā varētu apkopot visas uzkrātās zināšanas, pieredzi un pētījumus. Valodu apguves lietojumprogramma šķita tam ļoti piemērots formāts.


Valodu apmācības uzņēmuma 3,5 gadu pastāvēšanas laikā Otts un Ingela kopā ar komandas biedriem pētīja un analizēja tūkstošiem izglītojamo. Šis pētījums, kurā tika analizēts valodu apguvēju mācību process un runas veidi, kļuva par lielu daļu no Speakly pamatiem.


Aizraujošs ceļojums


Ir tāds teiciens: "Cilvēki pārvērtē to, ko var izdarīt vienā gadā, un nepietiekami novērtē to, ko var paveikt piecu vai desmit gadu laikā." Un tiešām, Speakly lietotnes radīšanai bija nepieciešams vairāk nekā desmit gadu darbs.


Šodien Speakly komandā ir talantīgi izstrādātāji, entuziastiski valodu speciālisti un partneri, kas visi kopā ir palīdzējuši padarīt Speakly par aizraujošu valodu apguves lietotni.
33 views0 comments

Comentários


bottom of page